BohaterON w naszej szkole!

Jolanta Hinca

BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Zajęcia o Powstaniu Warszawskim zostały przeprowadzone we wszystkich klasach naszej małej szkoły. Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali lekcji historii. Wspólnie zastanawiali się, co powiedzieliby Bohaterom Powstania Warszawskiego, gdyby stanęli oni w drzwiach ich klasy. Życzenia oraz miłe słowa zostały zapisane na kartkach. Dzieci chętnie wysłuchały także wspomnień Powstańców, dostępnych na stronie projektu BohaterON. Podczas edukacji plastycznej i technicznej uczniowie kolorowali tematyczne prace, a także projektowali kartki dla Powstańców. Następnie wraz z rodzicami dopracowywali je w domu. Wszystkie piękne pocztówki trafią do fundacji, z której zostaną wysłane do Bohaterów Powstania Warszawskiego. Były to wartościowe lekcje dla naszych uczniów. Poznali oni historię ludzi żyjących w czasach drugiej wojny światowej i wykazujących się patriotyczną postawą – osób, które nie chciały zostać bohaterami i wcale się za nich nie uważają, ale narażając swoje zdrowie w walce za ojczyznę, stały się wzorami do naśladowania.

red. Jolanta Hinca- szkolny koordynator akcji

dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav
dav

Może zainteresują Cię także ...