Narodowe Święto Niepodległości. Pasowanie na Ucznia

Jolanta Hinca

14 listopada 2019 w naszej szkole obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości, połączone z Pasowaniem na Ucznia. Na zaproszenie pana Dyrektora na uroczystość przybyli: Wójt Gminy Pszczółki Pan Maciej Urbanek, Przewodnicząca Rady Gminy Pszczółki Pani Anna Staniewicz, Radni Rady Gminy Pszczółki Pan Sławomir Ziętek i Pan Przemysław Jaskólski oraz Pani Marzena Łuczkiewicz zasłużony nauczyciel emeryt SP w Skowarczu. Po oficjalnym przywitaniu gości przez pana Dyrektora na scenie pojawił się szkolny zespół taneczny Gaduły, który zaprezentowal taniec z wachlarzami do utworu F. Chopina Amour. Chwilę później, dzieci ze szkolnego teatru recytowaly wiersze oraz śpiewały patriotyczne pieśni. Po wstępie nadszedł czas na występ dzieci z klasy pierwszej, które po wykonaniu polskiego tańca narodowego -Poloneza ( z fr. la polonaise) – oraz przygotowanym programie artystycznym zostały pasowane na Uczniów przez Dyrektora Szkoły. Po pasowaniu Wójt Gminy Pszczółki wręczył naszym uczniom pamiątkowe dyplomy. Dzieci tradycyjnie zostawily ślad paluszka w księdze i wypiły magiczny sok z cytryny. Był to dzień pełen emocji i wzruszeń.

red. Jolanta Hinca

Może zainteresują Cię także ...