Szkoła do Hymnu!

Jolanta Hinca

Na zaproszenie Ministra Edukacji Narodowej oraz Rady Dzieci i Młodzieży, Dyrektor naszej szkoły zgłosił w Systemie Informacji Oświatowej inicjatywę wzięcia udziału w akcji „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek,
8 listopada 2019r. o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy pt. Rekord dla Niepodległej, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tyś. placówek w kraju i za granicą. Przypominamy, iż w ubiegłym roku nasza szkoła otrzymała podziękowanie od Ministra Edukacji Narodowej za udział w w/w akcji. Mamy nadzieję, iż wspólne odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego w poszanowaniu symboli narodowych przy integracji całej społeczności szkolnej w pozytywny sposób wpłynie na kształtowanie postaw patriotycznych naszych uczniów.

red. Joanna Gołąbek – wych. kl.I

Może zainteresują Cię także ...