Akcja charytatywna ,,Nie jest kolorowo”

Jolanta Hinca

Informujemy, iż nasza szkoła bierze udział w 5. edycji akcji charytatywnej „Nie jest kolorowo”! – przeprowadzanej głównie na terenie placówek szkolnych województwa pomorskiego. Przedmiotem zbiórek są nowe przybory szkolne – pióra, długopisy, kredki, plastelina, farbki, zeszyty, bloki rysunkowe, plecaki oraz wszystkie inne materiały, które są niezbędne do nauki i rozwoju uczniów. Niektóre dzieci w polskich szkołach i placówkach za naszą wschodnią granicą nie mają „kolorowo”. Potrzebują kredek, zeszytów, piórników, mazaków, bloków rysunkowych, plecaków, plasteliny, wycinanek, kolorowanek, czyli wszystkiego tego, co niezbędne do nauki i zabawy w pierwszych szkolnych latach.
Przekaż im te najpotrzebniejsze przybory, przynosząc je do sali lekcyjnej klasy pierwszej i w ten sposób wesprzyj naszych najmłodszych Rodaków. Zbiórka odbędzie się do 31 października 2019 roku, a zebrane przybory przekazane stowarzyszeniu Traugutt.org, które po zakończeniu akcji przekaże je polskim placówkom edukacyjnym za wschodnią granicą. Okażmy nasze wielkie serca – razem można więcej.

red. Joanna Gołąbek – szkolny koordynator projektu

Może zainteresują Cię także ...