Dzień Edukacji Narodowej

Jolanta Hinca

🍁Dzień Edukacji Narodowej, to polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 r. Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej. Powszechnie, dzień ten nazywany jest Dniem Nauczyciela. 15 października 2019 roku w Szkole Podstawowej w Skowarczu odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele oraz pracownicy obsługi. Na zaproszenie Dyrektora gościliśmy także Wójta Gminy Pszczółki, Pana Macieja Urbanka, który składając życzenia gronu pedagogicznemu podkreślił, jak ważny jest zawód nauczyciela. W części oficjalnej głos zabrał Pan Dyrektor Karol Gołąbek, który złożył serdeczne życzenia wszystkim pracownikom szkoły, podziękował za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych pokoleń oraz wręczył Nagrody Dyrektora wyróżnionym pracownikom szkoły. W części artystycznej uczniowie z klas 0-3 śpiewem i wierszem wyrazili swoje podziękowanie i słowa uznania dla trudnej pracy pedagogów. 🍁red. Jolanta Hinca

dav

Może zainteresują Cię także ...